18 Ekim 2012 Perşembe

Yeniden Doğan Krem Kutularım

 
 
 
Bu kutular bir anda gelen parlak fikrin sonucu=) Bir pazar günü evde sıkılmış makyaj çantamı temizliyordum. İki tane bitmiş Maybeline köpük fondöten kutusu vardı, ben de atmak istemedim ne yapsam acaba bunlarla dedim. Sonradan çantamda krem taşımak için kullanabileceğimi düşündüm. Bir heyecanla birsürü yaptım, geceye kadar bunlarla uğraştım ama çok da eğlendim :) 
 
 Önce minik leoparlı kutuyu yaptım. Leopar desenli bir peçetem vardı, bu işler için almıştım önceden. Peçeteyi kestim katlarını ayırdım ve tutkal ile kutunun kapağına yapıştırdım. Kapağın içini de altın rengine boyadım, ten rengi kalsın istemedim. Sonra da vernik sürdüm ve kurumaya bıraktım. Çok beğendim sonucu ve sıkıcı pazar gününü çok eğlenceli hale getirdim bunlar sayesinde. 
 Bunu da peçeteyle değil de boyayarak yaptım. Önce 2-3 kat pembe boya ile boyadım içini dışını iyice. Üstüne de altın rengi boyayla fırça yardımıyla minik puantiyeler yaptım. Sonra da parlak sprey vernik uyguladım.

Aman ne güzel oldular yaaa, çok beğendim. Zaten ben cam kapları çok seviyorum, atmaya kıyamıyorum biraz babama çekmişim bu yönümle :) Bir de kimsede olmayan farklı şeyleri seviyorum, onlar da kendi dizayn ettiğim veya ürettiğim şeyler oluyor böyle.
 
Mesela diğer leopar kutuya da aynı peçeteyi uyguladım, fakat onda farklı durdu. Çünkü kutunun kapağı siyahtı, peçete de çok ince olunca  tutkal sürünce ıslanmış gibi olup alttaki rengi çok gösteriyor. Ama değişik oldu o da güzel oldu.
Yaptıkça yapasım geldi, evde bitmiş ya da bitmek üzere olan krem kutularına göz diktim. Lila olan vazelin kutusuydu. Sadece kapağına peçete yapıştırdım. Sonra küçük kutuyu pembe boyarken, bu peçeteye boya bulaştı ben de peçetenin üzerindeki desenleri belirginleştirmeye karar verdim boyayla, böylece yanlışlıkla sürtülen boyadan da yeni bir fikir üretmiş oldum, güzel de oldu :) Ama ne amaçla kullanacağıma karar veremedim henüz.
Büyük olan da açık pembe Arko krem kutusuydu, güllü peçeteyle kapladım. Altından biraz Arko yazıları filan gözüküyor, gözükmese daha güzel olcaktı.
Sonuç olarak bazen bazı şeyleri atmaktansa onları farklı formda kullanmak da mümkün oluyor. En azından boş vakitlerinizi güzel bir şekilde geçirmenize yardımcı olabiliyor. Mesela şu anda ben şimdiye kadar kullandığım köpük fondöten kutularını attığım için çok pişmanım, 7 yıldır filan kullanıyorum yani 20 tane olurdu en az :( Neyse bundan sonra atmıycam, onu biliyorum.

 

1 yorum:

  1. Ellerine sağlık gerçektende çok güzel olmuşlar, hepsi birbirinden güzel çok beğendim

    YanıtlaSil